ZKTECO

ZKTECO  ; Biyometrik geçiş sistemlerinin Türkiye genelinde dağıtımını yapan firmamız sektördeki firmalara belirli kriterleri karşılamaları halinde bayilikler vermektedir.Toptancı,ara toptancı ve bayi gruplandırmasında olan firmalar hitap ettikleri portföy ve satış hacimlerine göre bir üst sınıfa yükseltilebilmektedir.ZKTECO biyometrik sistemlerin yanı sıra turnike sistemleri ve metal kapı dedektörleri üzerinede ürün tedariği sağlamaktadır.

zkteco

ZKTECO ÜRÜN GRUPLARIMIZ
– Parmak izi okuyucular
– Yüz Tanıma Terminalleri

– Kartlı Geçiş Sistemleri
– Standalone geçiş sistemleri
– Access Kontrol Sistemleri
– Turnike geçiş sistemleri
– Metal kapı dedektörleri

 

 

ZKTECO PARMAK İZİ SİSTEMLERİ

Günümüzde güvenlik oldukça önemli bir durum haline gelmiştir. Buna göre de hemen her kurum ve kuruluşlar, insanlar güvenliklerine oldukça önem vermekte ve bunun için birçok yöntemler denemektedir. Bu yöntemlerin içinde ise parmak izi sistemleri oldukça önemlidir.

Teknolojinin getirdiği yenilikler sayesinde alışılagelmiş güvenlik sistemleri yerini son sistem programlarla çalışan güvenlik sistemlerine bırakmıştır. Parmak izi sistemleri ise gelinen güvenlik açığını en iyi kapatan sistemlerden biridir.

Parmak izi sistemi nedir?

Parmaklarımız oldukça gelişmiş bir sistem içinde çalışır. Deri üzerinde oluşan kabarcık şeklindeki çizgiler her insan yapısında farklıdır ve kişinin kimliğini içinde saklar. Bu parmak izi sayesinde her türlü kriminal durum çözülebilmektedir. Soygunlar özellikle alınan bu parmak izi sayesinde suçluların peşine düşülmesini sağlar.

Parmak izi sistemi de bu doğrultuda çalışan ve kişinin kimliğini oluşturan ve giriş yaptığı bölüme kolaylıkla girmesini sağlayan bir bütünün parçasıdır. Günümüzde artık sadece güvenlik anlamında değil özellikle bankaların bankamatik sistemlerinde de parmak izi sistemi oldukça önemli bir yer tutmaya başlamıştır. Kişiler bu sayede herhangi bir banka kartı kullanmadan sadece parmak izi sayesinde banka işlemlerini bankamatiklerden kolaylıkla halledebilmektedirler.

Parmak izi sistemi nerelerde kullanılır?

Parmak izi sistemi oldukça geniş bir alanda kullanılmaya başlandı. Özellikle, fabrika ve depolar, bankamatikler, karakollar, oteller, havaalanları, girilmesi bazı kişilere hak görülmüş yerler parmak izi sisteminin kullanıldığı yerlerdir.

Kaç çeşit parmak izi sistemi vardır ve faydaları nelerdir?

Parmak izi sistemleri “optik parmak izi okuma”, “ultrasonik parmak izi okuma” ve “kapasitif parmak izi okuma” olmak üzere üç çeşittir. Parmak içi sisteminin avantajları oldukça fazladır. Bu avantajların içinde herhangi bir kayıp yaşanmaması sayılabilir. Kişilerin kaybetmesi, unutması, çaldırması ya da bozulması gibi bir durumla karşılaşmazlar. Hızlı işleyen bir sistemdir. Herhangi bir başka aparat ya da kart kullanımına ihtiyaç olmadan direk kişilerin parmak izi ile çalışan bir sistemdir. Kişilerin parmak izi alındıktan sonra giriş yapacakları bölgeye tanıtılarak herhangi bir aparat kullanmadan direk parmak izi ile giriş çıkışlarının sağlanması kişiye hem zaman kazandırır hem de herhangi bir problemle karşılaşılmaz. İstenilen yere kolaylıkla yerleştirilen bir sistemdir.

Sentez Güvenlik olarak her zaman müşteri memnuniyetini ön planda tuttuğumuz kuruluşumuzda kalite ve profesyonel çalışma sistemi ile her zaman müşterimizin isteklerini yerine getirmeyi amaç edindik. Siz de firmamız Sentez Güvenlik ile çalışmak istediğiniz zaman tek yapmanız gereken sitemiz üzerinden bize ulaşmaktır.

ZKTECO YÜZ TANIMA SİSTEMLERİ

Biyometrik sistem olarak hayatımızın içinde yer alan yüz tanıma sistemleri ile kişinin fiziksel özellikleri anında araştırılmakta ve güvenlik açısından tedbirler alınmaktadır. Yüz tanıma sistemleri geniş bir alana yayılmış ve bu sayede güvenlik açıkları kapatılmaya çalışılmıştır. Tıpkı parmak izi gibi yüz tanıma sisteminde de kişilerin farklı yüz yapıları kolaylıkla teşhis edilebilmektedir.

Yüz tanıma sistemi nasıl çalışır?

Yüz tanıma sisteminin sağlıklı çalışabilmesi için video ve termal görüntüleme tekniklerinin kullanılması gerekir. Video ile yüzün belli alan görüntüleri alınır ve yüzün fotoğrafı çekilerek sisteme kaydedilir. Bu fotoğraf çekildiğinde sistem yüzün ayırt edici tüm özelliklerini hafızasında tutar. Yüz tanıma sisteminde kullanılan termal kamera ise yüzün altında oluşan kan akışını analiz ederek kişinin belirleyici özelliğine göre kod oluşturur ve bu şekilde kişinin kimlik bilgileri de girilerek işlem tamamlanmış olur.

Yüz tanıma sistemleri herhangi bir cerrahi operasyonun geçirilmesinde dahi çalışır. Ancak yüz doğrulama sistemi çalışırken karar verilmesi zorlaşır. Karanlıktan etkilenmeyen termal kameralar yüz tanıma programında oldukça etkin şekilde çalışmaktadır.

Yüz tanıma sistemleri nerelerde kullanılır?

En çok kullanıldığı alanlar içinde özellikle güvenlik birimleridir. Suçlu ve terörist taramalarında oldukça sık kullanılır. Son zamanlarda kimlik, sürücü belgesi ve pasaportlarda da kullanılmaya başlanmıştır.

Bunların yanında güvenlik alanlarında personelin giriş çıkışlarını tespit etmek için kullanılmaktadır. Bu sayede özellikle güvenlik şirketleri personelin kontrol edilmesinde oldukça etkili olduğu bilinmektedir. Bariyer veya turnike olan bölgelerde kişilerin yüz analizleri yapılarak giriş çıkışı engelli olan kişileri tanımada oldukça güvenli ve yararlı bir sistemdir.

Eğer siz de yüz tanıma sistemlerinden yararlanmak ve firmamız Sentez Güvenlik kalitesi ve profesyonelliğinden faydalanmak istediğinizde bize bir telefon kadar yakınsınız. Yapmanız gereken tek şey sitemiz üzerinde bulunan telefon numaralarından istediğiniz zaman bizlere ulaşmaktır.

ZKTECO KARTLI GEÇİŞ SİSTEMLERİ

Günümüzde oldukça sık kullanılmaya başlayan kartlı geçiş sistemleri ile hayatın hemen her anında bu sistemlerden yararlanmak mümkündür. Gerek güvenlik açısından gerekse işi kolaylaştırması açısından sistematik bir yapıya sahiptir.

Kartlı geçiş sistemi kolaylıktır

Kullanılacak kartlı geçiş sistemlerinde personelin giriş çıkışları, ziyaretçi geçiş kontrolü ve denetiminin yapılmasını sağlanır. Düzgün ve seri şekilde çalışan kartlı geçiş sistemleri hayatı kolaylaştıran sistemlerden biridir.

Kartlı geçiş sistemleri nerelerde kullanılır?

Hayatımızı kolaylaştıran ve pratikleştiren kartlı geçiş sistemleri, hayatımızın hemen her alanında kullanılmaya başlanmıştır. Kartlı geçiş sistemlerinin sıklıkla kullanıldığı yerler arasında Devlet daireleri, hastaneler, konser salonları, yemekhaneler, bazı özel kamu kuruluşlarında üst düzey yöneticilerin bulunduğu katlarda kullanılmaktadır.

Kartlı geçiş sistemleri nasıl kullanılır?

Kartlı geçiş sistemlerinin kurulmaya başlamasından itibaren kimler nerelerde kullanacaksa bu bölgelere sistem kurularak kişilere geçiş kartları verilir. Kartların üzerinde kullanacak kişilerin kimlik bilgileri ufak bir çipe kaydedilir. Bu sayede kartlı geçiş sistemlerinden bu kart kullanılarak rahat ve kolay bir şekilde giriş çıkış işlemleri gerçekleştirilir.

Siz de kartlı geçiş sistemlerinden yararlanmak istiyorsanız firmamız Sentez Güvenlik profesyonelliği ve kalitesi ile her zaman bize sitemiz üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve hizmetin en kaliteli ve en profesyonelini almak ve tüm hizmetlerimizden haberdar olmak için sitemizi inceleyebilirsiniz.

ZKTECO ACCESS KONTROL SİSTEMLERİ

Hem güvenlik hem de şirketlerin işletme faaliyetleri yönünden önemli olan güvenlik sistemleri Access kontrol sistemleri sayesinde gerçekleştirilir. Bilgisayar sistemlerine erişim yetkisini oluşturan geçiş kontrol sistemlerinin başında gelen Access kontrol sistemleri yapının fiziki koruması anlamına gelir. Access kontrol sistemleri, kapı, kilit, dijital okuyucu ve kontrol panelinden oluşur. Üst düzey güvenlik kontrol sistemi olarak da bilinir.

Access kontrol sistemleri nasıl çalışır?

Access kontrol sistemleri, kurulan sisteme bağlı olarak kişilerin hangi zaman dilimlerinde giriş ve çıkış yaptığı mantığına göre çalışan sistemlerdir. Buna bağlı olarak tüm giriş çıkışlar rahatlıkla kontrol edilerek rapor hazırlama olanağı tanınır.

Access kontrol sistemleri nerelerde kullanılır?

Güvenliğin önemli olduğu alanlarda tüm kapı ve giriş çıkış alanlarının kontrolü, Access kontrol sistemleri ile rahatlıkla yapılabilmektedir. Özellikle yönetim binaları, ofisler, plazalar, fabrikalar, hastaneler, laboratuvarlar başta olmak üzere birçok alanda rahatlıkla ve kolaylıkla kullanılabilmektedir. Kurulan Access kontrol sistemleri sayesinde tüm giriş çıkışlar, tarih, saat ve kişi olarak tüm bilgileri raporlanabilmekte ve herhangi bir sorun ya da güvenlik açığı sonucunda bu bilgiler oldukça işe yaramaktadır. Güvenli bir kontrol geçiş sistemi olduğu için sık tercih edilen kontrol sistemleri içinde yer almaktadır.

Access kontrol sistemlerinden Sentez Güvenlik kalite ve profesyonelliği ile yararlanmak için yapmanız gereken tek şey sitemiz üzerinden telefon numaralarımızı aramaktır. Bize ulaştığınız anda gerekli tüm bilgileri alabilir ve diğer hizmetlerimizi de yakından görme ve bilgi alma şansına sahip olabilirsiniz.